Umawianie wizyt 

telefonicznie pod 

numerami 

telefonów 

przy zdjęciach

NOWOŚĆ !!! 

Genetyka i wpływ na funkcje życiowe naskórka wkroczyły do medycyny estetycznej. Teraz dzięki stymulacji receptorowej naskórka możemy wpływać bezpośrednio na jego procesy metaboliczne oraz na szybkość i jakość przebudowy skóry. To technologie XXI wieku.

egf

Jak działa nabłonkowy czynnik wzrostu EGF ?

 

Efekt odmłodzenia

EGF stymuluje ectodermę i endodermę na poziomie różnych proliferacji komórek i ich migracji, Przyspiesza metabolizm skóry, ale również może wspierać metabolizm naczyniowej ściany komórek, Zwiększa gęstość kapilarną, poprawia mikrokrążenie skóry. Skóra staje się żywsza i bardziej rumiana. Przybiera młody wygląd.

Efekt nawilżenia skóry

Efg może oddziaływać na DNA, funkcje biosyntezy RNA i białka. W konsekwencji wspiera własną produkcję kwasu hialuronowego i elastycznych włókien białkowych. Zwiększa zawartość wody w skórze, co prowadzi do wzrostu jej elastyczności i nawilżenia.

Efekt przeciwzmarszczkowy

EGF wspiera transport aktywnych składników odżywczych transportowanych do komórek skóry, co powoduje wzrost ożywienia skóry, spowolnienie keratozy, wzrost syntezy kolagenu i naprawę uszkodzonych polisacharydów i glikoprotein odpowiedzialnych za prawidłową budowę błon komórkowych. Proces ten hamuje degradację kolagenu i powstrzymuje powstawanie zmarszczek.

 

Efekt przyspieszenia gojenia ran

Stymulacja związana z EGF wiąże receptor naskórkowy i powoduje aktywację podziałów komórkowych komórek mezenchymalnych. W efekcie nastepuje wzrost syntezy białek budulcowych, szczególnie kolagenu w jego liniowej strukturze. Efektem jest prawidłowe i przyspieszone gojenie ran po zabiegach laserowych i radiofrekwencji oraz innych zabiegach medycyny estetycznej. W efekcie rana goi się szybciej i sposób prawidłowy, zmniejszając ryzyko powstania blizny i zaczerwienia oraz przebarwienia w miejscu gojenia. Czas gojenia ran jest również przyspieszony.

Efekt zapobiegania pigmentacji ( przebarwienia ) skóry

Wykazano przyspieszony proces gojenia z ograniczeniem pigmentacji skóry związanej z gromadzeniem melaniny.

Efekt zapobiegania utraty nawilżenia skóry

Ponieważ EGF ma silny wpływ na proliferację komórek naskórka i nawilżenia skóry, eksperymentalnie udowodniono, że EGF może być bardzo skuteczny w zapobieganiu i leczeniu skóry suchej,  powstałej w wyniku działania różnych czynników fizycznych, szczególnie zimna i wysokiego nasłonecznienia.

efektegf

Początek strony