hifu

HIFU High Intensity Focused Ultrasound 

Synonimy nazw zabiegów wykorzystujących technologie HIFU :Ulthera, Ultraformer, Ultratherapy, Ultralift 360, SMAS.

Nasze urządzenie dzięki temu, że posiada aż 7 głowic ( od 1,5 mm do 13 mm), łączy  wszystkie w jednym. Jest to najnowsze urządzenie produkcji koreańskiej. Niewiele urządzeń na rynku może pochwalić sie takimi parametrami. Do tej pory najlepsze urządzenia osiągały maksymalnie 9mm głębokości.

 

Zalety zabiegu

Można odmłodzić się bez skalpela. Ujędrnienie każdej części ciała

Bez igieł, bez bólu i temperatury. Szybki efekt już po jednym zabiegu

Brak rekonwalescencji – pacjent wraca do codziennych zajęć następnego dnia. Na drugi dzień nie ma śladu po wykonanym zabiegu.

Zabieg można wykonywać niezależnie od pory roku i nasłonecznienia.

Stopniowy efekt pozabiegowy pojawia się w ciągu 3 miesięcy i utrzymuje nawet do 18-24 miesięcy.

Umiarkowane dolegliwości bólowe lub wcale w trakcie wykonywania zabiegu. Zabieg nie wymaga znieczulenia

c

 

Wskazania:

 

Twarz

Nieoperacyjny lifting twarzy. Zmarszczki czołowe i ,,kurze łapki” (bez Botoxu)

Opadnięte łuki brwiowe, linia podbródka, powieki, podbródek, ,,chomiki”. Lifting tzw. „brody indyczej”, policzków, szyi, czoła

Modeling kości policzkowych. Nadmierna bruzda nosowo-wargową

Ciało

Wiotka skóra ramion, brzucha, piersi, pośladków, ud i kolan

Brak elastyczności skóry po dużej utracie masy ciała, ciąży.Zapobieganie utracie jędrności podczas odchudzania

Wiotka i nieelastyczna skóra po odchudzaniu. Lifting - odmłodzenie dekoltu i piersi

Cellulit i rozstępy jako metoda wspomagająca. Zabiegi wyszczuplające, modelujące, odmładzające

 

Przeciwwskazania

Stan zapalny w miejscu wykonywania zabiegu,

Zmiany skórne w miejscu wykonywania zabiegu, 

Opryszczka w miejscu wykonywania zabiegu

Ciąża i aktywna choroba nowotworowa.

 

Kiedy mogę sie spodziewać efektu ?

Zaraz po zabiegu widoczna jest, bardzo korzystna zmiana w  wyglądzie. Maksymalny efekt uzyskujemy po upływie 2 – 3 miesięcy.

Jak wyglada zabieg i na czym polega:

 

Opis zabiegu

Zabieg trwa od 30 min do 2 godzin zależnie od obszaru poddanego zabiegowi. Po zabiegu możliwy jest niewielki rumień skóry utrzymujący sie do ok 30 min. Kolejny zabieg na życzenie pacjentki można wykonać po upływie 3 miesięcy o ile zachodzi taka potrzeba. Można również zastosować mniej impulsów i powtarzać zabieg co miesiąc. Przez kilka dni miejsca leczone mogą być lekko obolałe lub może wystąpić niewielki obrzęk. W rzadkich przypadkach pojawiają się pojedyncze zasinienia. Objawy te ustępują po 2-3 dniach, zasinienia po 7-14 dniach.

hifu1             hifu2

 

Jak działa HIFU ?

HIFU High Intensity Focused Ultrasound to bardzo skoncentrowana wiązka energii ultradźwiękowej dostarczana frakcyjnie do głębokich warstw skóry. W efekcie zabiegu dochodzi do obkurczenia skóry i koagulacji tkanek. W tkance dochodzi do termicznego zjawiska fizycznego: tkanka absorbuje falę ultradźwiękową co doprowadza do efektu cieplnego, który to z kolei powoduje koagulację tkanki. Ultradźwięki oddziałują jedynie w punkcie ogniskowej w warstwie mięśniowo-powięziowej SMAS (Superficial Musculo-Aponeurotic System). Inne warstwy skóry nie są obciążone i dlatego są bezpieczne. W zależności od wyboru jednej z 7 głowic naszego urządzenia możemy dostosować miejsce uderzenia wiązki ultradźwiękowej w odpowiednia miejsce. Efektem uzyskanym jest podniesienie skóry policzków, poprawa linii żuchwy, likwidacja ,,kurzych łapek”, zmniejszenie zmarszczek czołowych, linii brwi, poprawa jędrności skóry brzucha , piersi czy ud oraz ramion i dekoltu. Efekt powstania nowych włókien kolagenowych (liftingu) trwa od 2 do 6 miesięcy. Efekty po zabiegu HIFU utrzymują się przez około 18-24 miesięcy, więc metoda jest warta zainteresowania.  W większości wypadków wystarczający jest jeden zabieg, aby osiągnąć rewelacyjne efekty. Dzięki wymiennym kartridżom możemy wykonać zabieg na różnych poziomach głębokości, w zależności od stanu skóry poddanej zabiegowi. Skóra po zabiegu nie wymaga rekonwalescencji i można po nim od razu wrócić do codziennej aktywności. Na skórze może wystąpić jedynie łagodny rumień, utrzymujący się nie dłużej niż dwie - trzy godziny.

Sam zabieg jest bardzo przyjemny, nieinwazyjny i niezwykle skuteczny. Warto zaznaczyć że zabieg ten powinien wykonywać wyłącznie lekarz. Nieumiejętne posługiwanie się głowicami bez znajomości anatomii może doprowadzić do powikłań pomimo, że jest to zabieg, który nie narusza ciągłości skóry, ale może doprowadzić do poważnych poparzeń i martwicy skóry. HIFU Jest wyjątkowo skutecznym zabiegiem, którego efekty dają się porównać z rezultatami operacji plastycznej. Nadaje się dla każdego rodzaju skóry, na której widać znaki upływającego czasu: zwiotczenie, zmarszczki, zaburzony owal twarzy.

Polecamy przede wszystkim osobom, które oczekują efektów zabiegowych bez ingerencji chirurgicznej

Efekty ultherapy

 

 

Początek strony