Co to jest karboksyterapia ?

Karboksyterapia to podawanie podskórne medycznego gazu CO2 w celu uzyskania zmian w tkankach w wyniku przebudowy tkanki tłuszczowej i aktywacji fibroblasów.

1

2

Jakie były początki terapii CO2?

Dwutlenek węgla po raz pierwszy został zastosowany w latach 30 tych. Francuscy lekarze zwrócili uwagę, że u pacjentów z niewydolnością żylną, którzy zostali poddani kąpielom z CO2, znacznie poprawiło się krążenie. Z kolei w latach 90- tych, kiedy dwutlenek węgla był już podawany śródskórnie na owrzodzenia cukrzycowe lub miażdżycowe, dostrzeżono jego dobroczynne właściwości na skórę. Późniejsze wielokierunkowe działania potwierdziły, że omawiana metoda jest wyjątkowo skuteczna w niwelowaniu cieni pod oczami, blizn, rozstępów, nadmiernej tkanki tłuszczowej i cellulitu, a takżde daje bardzo zadowalające efekty w poprawianiu kondycji wiotkiej skóry.

Jaki jest mechanizm działania CO2 na tkanki ?

Dwutlenek węgla jest naturalnie występującym gazem w organizmie i stale reguluje przepływ krwi. Kiedy wzrasta jego stężenie, dochodzi do aktywacji wielu procesów sprzyjających dotlenieniu tkanek. Dzięki wieloletniej pracy naukowców i lekarzy, zostało opracowane najnowsze medyczne urządzenie wykorzystujące działanie CO2 – CarboxyTherapy TM. W wyniku wstrzyknięcia gazu dochodzi do uwolnienia kaskady reakcji. 

  • pierwszy etap: natychmiastowe rozszerzenie naczyń krwionośnych i wzrost przepływu krwi (na skórze pojawia się rumień otaczający miejsce wkłucia)
  • drugi etap: szybkie uwalnianie atomów tlenu z hemoglobiny do miejsca o zwiększonym stężeniu dwutlenku węgla.
  • trzeci etap: przyłączanie dwutlenku węgla do hemoglobiny
  • czwarty etap: rozkład dwutlenku węgla poprzez anhydrazę węglanową i rozpoczęcie procesu remodelingu skóry, którego efekty są zależne od głębokości iniekcji, ustawionego przepływu oraz ilości podanego gazu.

Dlaczego Carboxytherapy jest takie skuteczne?

Urządzenie daje możliwość wielokierunkowego, skutecznego działania. W zależności od ustawienia parametrów (głębokości oraz przepływów), można przeprowadzać zabiegi na lokalne depozyty tkanki tłuszczowej, cellulit, rozstępy, blizny, cienie i obrzęki pod oczami, wypadanie włosów, a także zmarszczki. Zabieg karboksyterapii zw. "zabiegiem bąbelkowym" został okrzyknięty przełomowym zabiegiem w kosmetologii i medycynie estetycznej. 

Badania kliniczne wykazują, że iniekcje CO2 urządzeniem CARBOXYTHERAPYTM Dual MC2, wpływają na zwiększenie procesów naprawczych poprzez tworzenie nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja), rozszerzenie istniejących (rewaskularyzacja) oraz aktywację adipocytów (komórek tłuszczowych) w celu uaktywnienia procesów lipolizy.

W obszarze podawanym zabiegowi dochodzi ponadto do znaczącego wzrostu produkcji kolagenu i elastyny (ok 40%), co łącznie z aktywacją przepływu naczyniowego i zwiększeniu dopływu tlenu oraz substancji odżywczych prowadzi do redukcji zmarszczek i regeneracji skóry. Według przeprowadzonych badań, rozwiązania zastosowanie w urządzeniu CARBOXYTHERAPY TM wykazują również bardzo wysoką skuteczność w niwelowaniu cieni pod oczami oraz wypadaniu włosów. 

Cellulit– redukcja do 89%. Iniekcja CO2 prowadzi do uszkodzenia adipocytów i wzrostu lipolizy. Dochodzi do rozluźnienia struktury zwłóknień oraz zwiększenia przepływów kapilarnych i usprawnienia przepływów limfatycznych.

Rozstępy i blizny– redukcja do 97%. W wyniku dużego przepływu dwutlenku węgla podanego śródskórnie, dochodzi do przebudowy tkanki bliznowatej (blizny i rozstępy). Rozpoczyna się proces naprawczy który w wielu przypadkach prowadzi do całkowitego usunięcia zmiany.

Cienie i obrzęki pod oczami – redukcja do 90% W wyniku aktywacji czynnika wzrostu naczyń VEGF dochodzi do wytworzenia sieci nowych, elastycznych kapilar, dzięki czemu mikrokrążenie zostaje przywrócone. Przepływ tkankowy zostaje zwiększony, a cienie pod oczami ulegają redukcji.

Wypadanie włosów– redukcja do 77%. Miejscowo zostają rozszerzone naczynia, powstają nowe kapilary i zwiększa się odżywienie tkanek. Powoduje to wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych. Po 10 zabiegach następuje wyraźne zagęszczenie włosów.

Tkanka tłuszczowa– redukcja do 67%. Uraz ciśnieniowy powoduje osłabienie ścian adipocytów. W tkance tłuszczowej dochodzi do zwiększenia przepływów kapilarnych i wzrostu lipolizy, w efekcie dochodzi do zmniejszenia grubości tkanki tłuszczowej.

Zmarszczki– redukcja do 56 %. Wzrost dwutlenku węgla powoduje lokalną przebudowę tkanek, wzrost natlenowania i dostarczania składników odżywczych. Fibroblasty gwałtownie rozpoczynają produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny. Skóra staje się bardziej jędrna.

Łuszczyca– redukcja do 55%. W skórze łuszczycowej dochodzi do zmian w dystrybucji wapnia, podany CO2 reguluje gospodarkę wapniową poprzez aktywność cAMP i cGMP. Dodatkowo dochodzi do zwiększenia natlenowania i odżywienia otaczających tkanek.

Teleangiektazje– redukcja do 44%. Dzięki aktywacji czynników pobudzających rozwój naczyń krwionośnych dochodzi od tworzenia nowych kapilar i poprawy funkcjonowania istniejących naczyń. Widoczne na skórze teleangiektazje ulegają stopniowemu zmniejszeniu.

 

Precyzja i bezpieczeństwo

Carboxytherapy TM pozwala na precyzyjną iniekcję dwutlenku węgla w głąb skóry właściwej lub tkanki tłuszczowej.

W odróżnieniu od innych urządzeń, CarboxyTherapy TM posiada certyfikaty i normy jakości: - Certyfikat medyczny - CE Directive 93/42/EEC medical devices Annex II - Infusion Pump, urządzenie produkowane jest zgodnie z normą ISO 9001:2008 z wykorzystaniem podzespołów japońskich (PISCO).

Urzadzenia do ,,niby karboksyterapii" na naboje wystepujące na rynku nie posiadaja certyfikatu medycznego podobnie jak i gaz występujący w ich nabojach jest niewiadomego pochodzenia. Nie podgrzewają również gazu.

CarboxyTherapy TM jest wyposażone w odpowiednio dopracowane tryby pracy (automatyczny, półautomatyczny oraz manualny), które pozwalają na bezpieczne i skuteczne przeprowadzenie zabiegu. 

3

Nowoczesne systemy pracy jakich nie posiadaja inne urządzenia na rynku: 

Pressure control to stała kontrola ciśnienia iniekcji wstrzykniętego preparatu przy jednoczesnej regulacji głębokości. Większość urządzeń nie posiada kontroli tych parametrów.

Flow control jako prosty i wyjątkowo intuicyjny wyświetlacz odpowiada za regulację przepływu ilości CO2/min oraz całkowitej objętości podanego gazu. Wiele urządzeń nie posiada regulacji dwutlenku węgla, co zmniejsza skuteczność zabiegu i podwyższa ryzyko działań niepożądanych. Przykładowo: działanie na okolice oka wiąże się z mniejszym przepływem, a zabieg na redukcję tkanki tłuszczowej, oprócz głębokości iniekcji, wymaga maksymalnego przepływu gazu.  Bezpieczny, medyczny CO2 na wyposażeniu z butlą. Carboxytherapy w odróżnieniu od innych urządzeń pracuje na czystym gazie, wykorzystywanym do laparoskopii.Butle są atestowane spełniająca wymagania ADR/RID:2013; 2010/35/EU; ISO 9809-1 Dyrektywy 2010/35/EU. Konkurencyjne firmy deklarują, że pracują na wysokiej klasy czystości gazie. Różnica jest taka, że tej wysokiej czystości gaz ma zupełnie inne przeznaczenie i sam proces napełniania butli nie wymaga wysokiej restrykcji. Jest to bardzo ważne w przypadku wystąpienia jakichkolwiek powikłań pozabiegowych. 

Thermal system gwarantuje podgrzanie gazu i tym samym wysoki komfort podczas zabiegu. Procedury z użyciem zimnego gazu wiążą się z olbrzymim dyskomfortem: szczypanie i rozpieranie. Carboxytherapy ogranicza ból związany z zabiegiem do minimum

Pneumatic Technology to funkcjonalny i niezawodny pistolet zapewniający szybką iniekcję pod kątem 45 st. Jego główną zaletą jest precyzja (możliwość dokładnego ustawienia głębokości iniekcji) oraz lekkość. Urządzenie Carboxytherapy daje możliwość wykonania mezoterapii igłowej z wykorzystaniem pistoletu. Początek strony