Umawianie wizyt 

telefonicznie pod 

numerami 

telefonów 

przy zdjęciach

Jacques-Arsene d'Arsonval był francuskim fizykiem i lekarzem oraz twórcą aparatu zwanego popularnie „darsonwalem”. Niegdyś stosowany był przede wszystkim do leczenia, dziś stanowi również niezastąpione urządzenie służące do pielęgnacji przede wszystkim skóry łojotokowej i trądzikowej.

Czym są prądy d'Arsonvala?

Prądy d'Arsonvala to prądy o wysokiej częstotliwości i długości fali od  1000 do 600 m. Generatorem jest transformator zwiększający napięcie prądu sieciowego połączony z układem kondensatorów i obwodem leczniczym, które przekazuje wytworzone drgania do ciała pacjenta. Zabieg darsonwalizacji w gabinecie kosmetycznym wykonywany jest za pomocą elektrod próżniowych lub elektrod zawierających gaz szlachetny. W kontakcie ze skórą peloty powstaje wyładowanie elektryczne i wytworzenie ozonu, o silnych właściwościach dezynfekujących i antybakteryjnych. Istnieją peloty o różnym kształcie i - co za tym idzie - zastosowaniu:
Pelota grzebieniowa- używana jest do owłosionej skóry głowy.
Pelota pręcikowa- używana jest do miejscowych zmian skórnych.
Pelota grzybkowa-używana jest do twarzy lub do dekoltu.
Pelota łukowa- używana jest w okolicach szyi.
Pelota wałkowa natomiast używana jest na dużych powierzchniach ciała takich jak np. plecy.

Zastosowanie prądów d'Arsonvala

Zabieg darsonwalizacji może być przeprowadzany miejscowo lub w sposób ogólny. Zabieg przeprowadzany miejscowo najczęściej stosowany jest w pielęgnacji skóry łojotokowej i trądzikowej. Wytworzony ozon działa antybakteryjnie i hamuje rozwój bakterii. Zabieg wpływa ona na poprawę krążenia skórnego, działa odświeżająco na skórę. Zabiegi te powinny być wykonywane po zabiegach oczyszczania skóry, zgodnie z ich harmonogramem. Zabieg darsonwalizacji stosuje się również przy wypadaniu włosów czy w profilaktyce anti-aging. W gabinetach lekarskich i fizjoterapeutycznych używa się darsonwalizacji do leczenia zaburzeń czucia, odmrożeń, leczenia nerwobóli czy świądu.

Przeciwwskazania do stosowania prądów d'Arsonvala

Przeciwwskazaniami do stosowania darsonwalizacji skóry twarzy przy pomocy elektrody próżniowej są stany zapalne i alergiczne skóry oraz trądzik różowaty  czy  skłonność do teleangiektazji. Nie można ich wykonywać również u pacjentów z chorobami serca, zaburzeniami krążenia, zastawkami czy rozrusznikiem serca. Kobiety w ciąży również nie mogą być poddawana działaniu darsonwalizacji.

Darsonval - skuteczne urządzenie do stymulacji porostu włosów

            Wypadanie włosów jest poważnym problemem, gdyż to właśnie włosy są atrybutem urody oraz wizytówką twarzy. Problem ten dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet, zazwyczaj w okresie średniego wieku.  Intensywne wypadanie włosów może spowodować łysienie. Przyczyn wypadania włosów jest wiele: stres, choroby skóry głowy (łupież, łojotok), choroby (nowotwór, schorzenia tarczycy), zła dieta, zmiany w gospodarce hormonalnej, np. podczas ciąży i laktacji oraz wiele innych. Włosom szkodzą również zabiegi wykorzystujące substancje chemiczne, np. farbowanie i trwała ondulacja. Utrata włosów staje się często problemem fizycznym i psychicznym - może prowadzić do depresji i obniżonej samooceny.

            Leczenie łysienia jest bardzo trudne i długotrwałe. Nie zawsze przynosi skutki, dlatego ważne jest łączenie środków farmakologicznych z zabiegami kosmetycznymi o działaniu pobudzającym porost włosów. Warto stosować zabiegi zwiększające ukrwienie skóry i odżywiające mieszki włosowe. Takie zabiegi hamują postęp łysienia, czego efektem jest odrastanie zdrowych, mocnych włosów. Przykładem takiej terapii jest zabieg przy pomocy Darsonvala.

            Darsonval zwany również  Derma Wand to innowacyjne urządzenie kosmetyczne wykorzystywane w walce w wieloma problemami kosmetycznymi. Od wielu lat z sukcesem gości zarówno w profesjonalnych salonach kosmetycznych, jak i w samodzielnych zabiegach „domowych”.

Zbieg darsonwalizacji jest znany już bardzo długo, bo od 1895 roku. Już ponad wiek skutecznie działa na zmarszczki, trądzik oraz rozstępy i cellulit. Znalazł także zastosowanie w problemach z łysieniem jako urządzenie do stymulacji porostu włosów. Działanie urządzenia polega na przegrzewaniu tkanek głęboko położonych za pomocą prądu (tzw. darsonwalizacja). Prąd ten posiada wysokie napięcie, lecz niskie natężenie (do 1mA). Jego moc można dostosować własnych potrzeb oraz poczucia komfortu. Jest to urządzenie całkowicie bezpieczne - nie powoduje żadnych skurczy mięśni w miejscu wykonywania zabiegu.

            Podczas zabiegu widoczne jest iskrzenie, które powstaje między elektrodą, a skórą. Mas ono korzystny wpływ na tkankę podskórną oraz mieszki włosowe. Dodatkowo wytwarzający się ozon posiada silne właściwości dezynfekujące, który oczyszcza skórę głowy. Prąd ten można zamienić w energię cieplną służącą do likwidacji bakterii z powierzchni ciała. Pelota podczas zabiegu darsonwalizacji świeci w środku na kolor łososiowy lub błękitny kolor, co jest spowodowane przez wytwarzane wewnątrz niej gazy szlachetne.

            Prądy D`Arsonvala przynoszą wiele korzyści: poprawia kondycję skóry głowy oraz włosów, zamyka łuski włosowe, pobudza porost włosów, to znakomita terapia przeciwłojotokowa. Do zabiegu przy użyciu darsonvala używana jest szklana pelota w kształcie grzebyka. Plotą tą przeczesuje się włosy. Można także użyć innej peloty, np. ploty punktowej lub łezkowej do masaży skóry głowy. W skutek działania ozonu pory skóry zostają zamknięte, dzięki czemu zmniejsza się produkcja łoju i włosy nie przetłuszczają się tak często jak przed terapią.  Prąd o niskich częstotliwościach pobudza porost włosów, zaś ozon ma działanie przeciwbakteryjne. Ozon oczyszcza skórę głowy oraz zamyka łuski włosów.  Całe urządzenie jest bardzo wygodne w użyciu - ma postać rączki, z możliwością płynnej regulacji natężenia prądu.

Wykonywanie zabiegu przy użyciu darsonvala/ derma wanda:

            Przed zabiegiem należy włosy oraz głowę. Następnie wysuszyć włosy. Powierzchnia włosów oraz skóry głowy musi być sucha, ponieważ mokra sprawi, że pelota może pęknąć. Kolejnym krokiem jest przygotowanie urządzenia darsonvala do pracy. Należy wyjąć urządzenie z opakowania i wybrać odpowiednią pelotę. Do zabiegu stymulacji porostu włosów należy użyć ploty „grzebienia”. Po czym umieść pelotę metalową końcówką w wyjściu urządzenia. Urządzenie należy podłączyć do sieci 220 V, trzymając urządzenie jedną ręką za jego górę – okolice włącznika. Urządzenie należy włączyć przy pomocą pokrętła/włącznika wykonując jego obrót zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W tym momencie usłyszysz charakterystyczny dźwięk kliknięci – oznacza on włączenie urządzenia. . Po czym ustaw jego moc zaczynając od najmniejszych wartości. Przekręcając pokrętło/włącznik w prawo moc darsonvala / derma wand zwiększy się. Jak urządzenie będzie działać można rozpocząć zabieg, który polega na przeczesywaniu włosów szklaną plotą. Można także wykonać masaż skóry głowy przy pomocy ploty łezkowej lub punktowej.

            Aby uniknąć efektu iskrzenia prądu darsonvala przed przyłożeniem peloty do skóry należy ustawić najniższe natężenie mocy, po czym przyłożyć pelotę do skóry głowy. Moc urządzenie można stopniowo zwiększać.

Cały zabieg powinien trwać od 5 do 10 min. Można go wykonywać 2 razy na dzień, przy dużych problemach z wypadaniem włosów. Ważne, aby zabiegów darsonvalem nie wykonywać w połączeniu z zabiegami wykonywanymi innymi prądami.

            Po zakończonym zabiegu należy ustawić moc urządzenia na minimum, wyłączyć urządzenie i dopiero wtedy odsunąć pelotę od skóry głowy. Ważne jest, aby przy wkładaniu i wyjmowaniu pelot, urządzenie było wyłączone.

Początek strony