plzh-TWcsenderuuk

Bezpieczne modelowanie sylwetki i piersi z długotrwałym efektem

21

 

Czym jest Aquafilling® bodyline?

Aquafilling® bodyline jest innowacyjnym preparatem wypełniającym, stosowanym do modelowania i konturowania ciała (powiększanie biustu i pośladków, modelowanie ramion oraz korekty niedoskonałości tkanek miękkich). Aquafilling® bodyline to żel hydrofilowy, który składa się w 98 % z soli fizjologicznej i 2% poliamidu.

piersi1          piersi2

Jakie są wskazania do użycia Aguafilling® bodyline?

zwiększenie objętości oraz poprawa kształtu piersi,

asymetria piersi,

korekta defektów piersi, np. wyrównanie ubytków po zabiegach,

korekcja kształtu i wielkości pośladków,

korekta defektów pośladków, np. deformacji pooperacyjnych,

asymetria pośladków, wrodzona dysproporcja,

• „płaskie pośladki”,

korekta wad tkanek miękkich różnej etiologii, np. po zabiegu liposukcji.

 

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu z wykorzystaniem Aquafilling®bodyline?

Efekt utrzymuje się co najmniej 5 lat.

Końcowy efekt można zaobserwować  już 7 dni po zabiegu (kiedy znikną obrzęki i po absorpcji roztworu podawanego jako znieczulenie miejscowe).

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa około półtorej godziny.

Czy podawane jest znieczulenie?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Znieczulana jest skóra w miejscu wkłucia. Dodatkowo dla komfortu Pacjenta do preparatu Aquafilling® bodyline dodawany jest środek znieczulający.

Jak głęboko wstrzykiwany jest preparat Aquafilling® bodyline?

Preparat Aquafilling® bodyline jest wstrzykiwany do tkanek miękkich, zgodnie z opracowanymi technikami podania za pomocą igły lub kaniuli, co minimalizuje ryzyko doznania urazu podczas zabiegu.

Kiedy po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności?

Jest to zabieg o niewielkiej inwazyjności, dlatego Pacjentwraca do domu bezpośrednio po zabiegu. Do codziennych czynności może wrócić już 24 godziny po zabiegu. Okres rekonwalescencji jest bardzo krótki i bezbolesny. Ze względu na brak chirurgicznych nacięć do minimum zmniejszone jest ryzyko powstania blizn i bliznowców.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu z użyciem Aquafilling® bodyline są omawiane indywidualnie z Pacjentem. Zabieg może wykonać wyłącznie lekarz, który posiada certfikat ukończenia szkolenia z użyciem preparatu Aquafilling® bodyline.

Aquafilling® bodyline nie powinien być stosowany u osób, które:mają kłopoty z krzepliwością krwi, cierpią na ciężkie i przewlekłe choroby somatyczne, choroby nowotworowe, infekcje i stany zapalne skóry, nie tolerują lub mają alergię na niektóre leki, są w trakcie menstruacji.

Przed zabiegiem lekarz przedstawia przewidywany efekt, który zależy od indywidualnych cech anatomicznych Pacjenta. W gestii Pacjenta pozostaje wybranie techniki korekcji.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po zabiegu, który jest bardzo mało inwazyjny, Pacjent może zmieniać opatrunek samodzielnie, stosując codziennie przez 6-7 dni zwykły preparat odkażający i jałowy plaster. Należy przy tym zachować szczególną ostrożność i delikatnie obchodzić sie z miejscem podania preparatu. Bardzo ważne jest, aby nie myć wodą bieżącą miejsca wkłucia przez 5-7 dni.

Dodatkowo Pacjentowi zaleca się: noszenie bielizny modelujacej przez 3-4 tygodnie po zabiegu, wykonywanie delikatnego masażu okolic poddanych zabiegowi według zaleceń lekarza, unikanie ucisku na okolice poddane zabiegowi, unikanie ćwiczeń, które są związane z napinaniem partii mięśniowych, unikanie spania na brzuchu (w przypadku powiększenia piersi), niekorzystanie z sauny i solarium przez pierwszy miesiąc od zabiegu.

Pacjent powinien zgłosic się na wizytę kontrolną zgodnie z zaleceniami lekarza.

Zalety Aquafiling® bodyline?

• Mało inwazyjny zabieg - szybki powrót do codziennych aktywności.

Naturalny wygląd - w przeciwieństwie do implantów, preparat jest niewyczuwalny w dotyku oraz nie są widoczne kontury występowania preparatu.

Długotrwały efekt - przynajmniej na 5 lat.

Bezpieczny dla organizmu.

Początek strony